Aktualności

Ośrodek Jeździecki Ekwador w Dąbrówce Małej

Kolejnym z 8 ośrodków, które dołączyly do grona organazatorów eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej jest Ośrodek Jeździecki Ekwador. W ramach #PLJ2020 mają się tam odbyć IV eliminacje zaplanowane na 26-28.06.2020.
Ośrodek położony jest w malowniczej cześci pojezierza warmiński-mazurskiego, dokładnie w Dąbrówce Małej.
Ekwador dysponuje kompleksem dwóch hal o wymiarach 25/48m i 43/69m. Zarówno hale jak i maneże zewnętrzne posiadają specjalnie zaprojektowane kwrcowe podłoże.
W sezonie letnim do dyspozycji są dwa piaszczyste maneże o wymiarach 80/90m.
Z resztą zobaczcie sami jak tam jest...
 
 
Aktualny kalendarz rozgrywek  Polskiej Ligi Jeździeckiej  2020.

Aktualny kalendarz rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020.

W związku z podjętą decyzją o odwołaniu majowych elimnacji zaplanowanych na I i II weekend maja przedstawiamy aktualny kalendarz rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej na sezon 2020.

Regulamin dostępny w dziale REGULAMIN.

Polska Liga Jeździecka harmonogram zawodów w 2020 roku:

  1. 19-21.06.2020 Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem, Olsza
  2. 26-28.06.2020 Ekwador Ośrodek Jeździecki, Dąbrówka Mała
  3. 3-5.07.2020 Hipodrom Sopot sp. z o.o., Sopot 
  4. 9-12.07.2020 Klub Jeździecki Osadkowski sp. z o.o., Jakubowice
  5. 24-26.07.2020 Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Sportów Konnych Equisport, Warka
  6. 14-16.08.2020 Zielonogórski Związek Jeździecki, Drzonków
  7. 25-27.09.2020 VLN ADAMUS Spółka Jawna, Warnik k. Szczecin

 

Decyzja o odwołaniu majowych eliminacji

Decyzja o odwołaniu majowych eliminacji

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce oraz ogólną sytuacją epidemiologiczną na świecie w trosce o zdrowie wszystkich gości, uczestników, organizatorów i dostawców, informujemy, że I i II etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020 zaplanowanych na 1-3.05.2020 w Bogusławicach oraz 8-10.05.2020 w Warniku, zostały odwołane. 

Podejmując decyzję kierowaliśmy aktualnymi zarządzeniami, prognozami oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Światowej Federacji Jeździeckiej oraz komunikatem PZJ z dnia 12 marca 2020 roku, a przede wszystkim zdrowiem wszystkich uczestników zawodów. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Jeździeckiemu Napoleońska Zagroda w Bogusławicach za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w przygotowanie zawodów. 

Jednocześnie informujemy, że wraz z pozostałymi ośrodkami oraz Polskim Związkiem Jeździeckim staramy się, aby bez zakłóceń przebiegały przygotowania do pozostałych etapów eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020. Wszystkie decyzje podejmujemy na bieżąco, zgodnie z panującą sytuacją oraz przedstawianymi prognozami. Zapewniamy Państwa, że przy podejmowaniu decyzji będziemy kierować się przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwem organizatorów, gospodarzy, uczestników i widzów. 

Na bieżąco będziemy publikować informacje o wszystkich zmianach i ustaleniach z Polskim Związkiem Jeździeckim. 

Liczymy, że już niebawem znów wszyscy spotkamy się na parkurze.

Zdrowia i wytrwałości, życzy cały zespół VLN Adamus - Koordynatora Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020

Klub Jeździecki Osadkowski w Jakubowicach

Do projektu Polskiej Ligi Jeździeckiej w roku 2020 przystąpiło 8 wspaniałych ośrodków. W oczekiwaniu na rozgrywki postanowiliśmy przybliżyć Państwu każdy z nich. Jako pierwszy przedstawiamy Klub Jeździecki Osadkowski w Jakubowicach, który od początku był zaangażowany w rozgrywki organizowane w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej. 

Jakubowice to niewielka miejscowość położona na styku województw opolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jak w wielu wsiach tego typu, uwagę przyciągał w niej jedynie XIX-wieczny Dworek okolony zabytkowym parkiem, z czasem jednak zaniedbany, oddał swoje centralne miejsce dla rolnego kombinatu. To właśnie w gospodarstwie rolnym Attis należącym do spółki Osadkowski SA, zakiełkował pomysł modernizacji i stworzenia kompleksu jeździeckiego z europejskim potencjałem sportowym.

Prace ruszyły w 2010roku i powstało m.in.: 200 boksów dla przyjezdnych koni, stajnia sportowa, rekreacyjna i hodowlana dające łącznie miejsce około 40 wierzchowcom, 3 place z podłożem kwarcowym i malownicze przestrzenie pozwalające na konne spacery wokół zarybionych stawów. Jako że od samego początku ideą była organizacja imprez jeździeckich obiekt jest kompletny i w jego skład wchodzą też 3 hotele, Restauracja Jakubus serwująca smaczną i zdrową kuchnię, sale konferencyjne, duży namiot mogący pomieścić festiwale gastronomiczne towarzyszące wszystkim zawodom, czy też Wiata i Beach Bar nad stawami- dziś już kultowe miejsce idealne do relaksu po konkursach. Jakubus to oczywiście również doskonała przestrzeń na imprezy firmowe, konferencje, wesela czy też pobyty indywidualne, a 100 hektarów, na których mieści się kompleks, daje uczucie swobody nawet podczas największych wydarzeń.

dla zawodnikow gora

Klub Jeździecki Osadkowski działa na jeździeckim rynku od 2011 roku. Przez ośrodek przegalopowały już tysiące koni, ponieważ rokrocznie w Jakubowicach organizowanych jest około 30 dni zawodów- regionalnych, krajowych, międzynarodowych i mistrzowskich. Autorzy tych wydarzeń od lat szczycić się mogą tytułami Organizatora Roku przyznawanymi przez różne jeździeckie media, a sukcesy te odnoszone są między innymi dzięki wielu nowym pomysłom oraz zwykłej życzliwości, która przyświeca idei zawodów jeździeckich w Jakubowicach.

W 2020 roku KJ Osadkowski ponownie wchodzi w projekt Polskiej Ligi Jeździeckiej, która to m.in. w Jakubowicach stawiała swoje pierwsze kroki.

W Jakubowicach zaplanowany jest VI etap eliminacji w terminie 9-12.07.2020.  

zapas

 

 

Gospodarze

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Patroni

Sponsorzy

Sponsor strategiczny

Image

Partnerzy