Aktualności

Podsumowanie PLJ 2020

W dzisiejszym konkursie finałowym DPP na starcie stanęło siedem ekip. Najlepsze przejazdy odnotowali dziś reprezentanci klubu Agro-Handel Śrem – po trzech przejazdach na ich koncie były jedynie 4 punkty karne, co oznaczało, że ostatni w ekipie Dawid Skiba nie musiał już startować. Zwycięstwo teamu w zielonych frakach zapewnili Andrzej Głoskowski na Castigo de Amor, Szymon Tęcza na Bueno L oraz Mściwoj Kiecoń na Sir Sapporo MK. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego z wynikiem 8 punktów karnych: Siarhei Kazlou na Hatoki, Maryia Mikhailava na koniu Diassini i Vitali Charadnik na Quissini. Trzecie miejsce zajęła ekipa JKS Barłomino: Adam Nicpoń i Clapton, Martyna Pietroń i Chance 33 oraz Julia Milewska i Karlsson 24 (wynik 12 punktów karnych). Czwarte miejsce należało dziś do KJ Infernal Team w składzie: Nina Milczarek na Picasso, Amelia Krywult na Qualito Z, Jakub Dołhun i Kola oraz Paula Grzesiek i Akord (15 punktów karnych). Tym samym ten zespół wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Drużynowego Pucharu Polski. Trzecie miejsce w tej tabeli należy do teamu KJ SO Łąck, który dziś zajął miejsce siódme w składzie: Jakub Kubiak na Quilibet, Aleksandra Zaręba na klaczy Fargita oraz Bogdan Kubiak i Galopada. 

Ze względu na warunki pogodowe, zgodnie z przepisami PLJ organizatorzy postanowili zakończyć zmagania już dziś, a wyniki rozstrzygnąć na podstawie rezultatów po dwóch półfinałach. 

Najlepszym zawodnikiem najbardziej prestiżowej Kategorii Złotej został reprezentant KJ Okoły – Adam Grzegorzewski. Na miejscu drugim całe zmagania ukończył Dawid Kubiak z Sobieski Jumping Team, a miejsce trzecie w tej klasyfikacji zajął Antoni Strzałkowski – reprezentant KJ Strzała Krubiczew. 

W półfinałowym konkursie Rundy Srebrnej triumfował dziś Adam Grzegorzewski na klaczy Aronia. Tym samym zawodnik zapewnił sobie zwycięstwo w całej klasyfikacji Kategorii Srebrnej. Na miejscu drugim w tabeli ponownie uplasował się Dawid Kubiak, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant KJ Agro-Handel Śrem - Dawid Skiba, który w dzisiejszym konkursie był trzeci na koniu Secret Weapon L. 

Konkurs Rundy Brązowej zakończył się zwycięstwem Michała Tyszko na koniu Victory. Ten zawodnik nie zbierał jednak punktów do Kategorii Brązowej PLJ. W tym zestawieniu triumfowała amazonka KJ Avanti Opole – Maja Szewczyk, która dziś zajęła miejsce drugie dosiadając wałacha Werbel. W całej klasyfikacji drugie miejsce wywalczyła Lena Maruszak z KJ AZS UWM Olsztyn, a najlepszą trójkę zamknęła Julia Szychowiak z KJ Small Cherry Trzebnica.  

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image