Aktualności

Klub Jeździecki Osadkowski w Jakubowicach

Do projektu Polskiej Ligi Jeździeckiej w roku 2020 przystąpiło 8 wspaniałych ośrodków. W oczekiwaniu na rozgrywki postanowiliśmy przybliżyć Państwu każdy z nich.

Jako pierwszy przedstawiamy Klub Jeździecki Osadkowski w Jakubowicach, który od początku był zaangażowany w rozgrywki organizowane w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej. 

Jakubowice to niewielka miejscowość położona na styku województw opolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jak w wielu wsiach tego typu, uwagę przyciągał w niej jedynie XIX-wieczny Dworek okolony zabytkowym parkiem, z czasem jednak zaniedbany, oddał swoje centralne miejsce dla rolnego kombinatu. To właśnie w gospodarstwie rolnym Attis należącym do spółki Osadkowski SA, zakiełkował pomysł modernizacji i stworzenia kompleksu jeździeckiego z europejskim potencjałem sportowym.

Prace ruszyły w 2010roku i powstało m.in.: 200 boksów dla przyjezdnych koni, stajnia sportowa, rekreacyjna i hodowlana dające łącznie miejsce około 40 wierzchowcom, 3 place z podłożem kwarcowym i malownicze przestrzenie pozwalające na konne spacery wokół zarybionych stawów. Jako że od samego początku ideą była organizacja imprez jeździeckich obiekt jest kompletny i w jego skład wchodzą też 3 hotele, Restauracja Jakubus serwująca smaczną i zdrową kuchnię, sale konferencyjne, duży namiot mogący pomieścić festiwale gastronomiczne towarzyszące wszystkim zawodom, czy też Wiata i Beach Bar nad stawami- dziś już kultowe miejsce idealne do relaksu po konkursach. Jakubus to oczywiście również doskonała przestrzeń na imprezy firmowe, konferencje, wesela czy też pobyty indywidualne, a 100 hektarów, na których mieści się kompleks, daje uczucie swobody nawet podczas największych wydarzeń.

dla zawodnikow gora

Klub Jeździecki Osadkowski działa na jeździeckim rynku od 2011 roku. Przez ośrodek przegalopowały już tysiące koni, ponieważ rokrocznie w Jakubowicach organizowanych jest około 30 dni zawodów- regionalnych, krajowych, międzynarodowych i mistrzowskich. Autorzy tych wydarzeń od lat szczycić się mogą tytułami Organizatora Roku przyznawanymi przez różne jeździeckie media, a sukcesy te odnoszone są między innymi dzięki wielu nowym pomysłom oraz zwykłej życzliwości, która przyświeca idei zawodów jeździeckich w Jakubowicach.

W 2020 roku KJ Osadkowski ponownie wchodzi w projekt Polskiej Ligi Jeździeckiej, która to m.in. w Jakubowicach stawiała swoje pierwsze kroki.

W Jakubowicach zaplanowany jest VI etap eliminacji w terminie 9-12.07.2020.  

zapas

 

 

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image