Aktualności

Dawid Kubiak podwójnym liderem podczas III etapu PLJ 2020

Dawid Kubiak z SJT Gdańsk na koniu Tinkerbell W wygrał Grand Prix Dąbrówki Małej – trzeci etap eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej kategorii złotej. To pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w tabeli. Kubiak na drugą pozycję zepchnął nieobecnego na tych zawodach Mściwoja Kieconia. 

Sporo emocji towarzyszyło rywalizacji w kategorii srebrnej. Do rozgrywki weszło tu aż 10 par. W niej najlepszy okazał się Antoni Strzałkowski (KJ Strzała Krubiczew) na Limelight Van Het Maressahof. Drugi był Dawid Kubiak na Wake Me Up, który tym samym wspiął się na szczyt tabeli również w tej kategorii. Trzecie miejsce zajęła Julia Błaszczak z SKJ Red Team na Caspar de Vald.

W kategorii brązowej najlepsza była Magdalena Dąbrowska z AZS UWM Olsztyn na klaczy Verona. Trzecie miejsce w konkursie, a drugie wśród liczących się w tej kategorii zajęła Zuzanna Prymek z KJ Aromer Józefin na Dyllano. Zuzanna, która jeździ pod okiem trenerskim Dawida Kubiaka, powróciła na pozycję lidera kategorii brązowej. 

Różnice we wszystkich kategoriach są bardzo małe. Kolejny etap już w najbliższy weekend odbędzie się w Sopocie. Na liście zgłoszeń jest blisko 300 par, więc emocji w konkursach i przy tworzeniu rankingów na pewno nie zabraknie.

Koordynatorem tegorocznej edycji jest Verso La Natura - Akademia Jeździecka, a parterem startegicznym Adamus S.A. 

 

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image