Aktualności

Za nami II etap eliminacji PLJ 2020! [Relacja]

Finałowy dzień zawodów w Olszy przyniósł zwycięstwo Mściwoja Kieconia w konkursie Grand Prix oraz zmianę na pozycji lidera w kategoriach Srebrnej i Złotej Polskiej Ligi Jeździeckiej

Do startu w Grand Prix przystąpiły 24 pary, a niełatwy parkur udało się bezbłędnie pokonać ośmiu z nich. W rozgrywce o zwycięstwo najszybszy i bezbłędny był reprezentant KJ Agro-Handel Śrem – Mściwoj Kiecoń na 11-letnim wałachu Baccord, którego na zawodach otwartych dosiadał po raz pierwszy. Drugie miejsce zajął mistrz Polski juniorów – Aleksander Lewandowski z KS Verso La Natura dosiadający klaczy Jazzmir van het Halderthof.

Na trzeciej pozycji uplasował się Jarosław Skrzyczyński wraz z 8-letnim ogierem Can Ya Mecan. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonała również zeszłotygodniowa zwyciężczyni Daria Kobiernik, ale niegroźny upadek w rozgrywce spowodowany ryzykownym skrótem na przedostatnią przeszkodę oznaczał, że ostatecznie zajęła miejsce siódme, tym samym oddając prowadzenie w tabeli kategorii Złotej PLJ Mściwojowi Kieconiowi.

„Jechało się bardzo dobrze. Parkur podstawowy z pewnością był wymagający. Dobrze się złożyło, że do rozgrywki dostało się ośmioro zawodników i każdy startował na jednym koniu – walka była dość wyrównana. To nasze pierwsze otwarte zawody z Baccordem i pierwsza rozgrywka w konkursie 145 cm. Całe trzy dni skakał bezbłędnie. Ten koń skacze trochę „w górę”, więc szczerze powiedziawszy, przekraczając celowniki nie byłem pewny tego, że udało się wyprzedzić poprzednich zawodników, ale ostatnia linia odjęła dużo czasu, co w efekcie zakończyło się zwycięstwem. Z pewnością będę się starał utrzymać prowadzenie. Planuję pojechać jeszcze na dwa etapy Polskiej Ligi Jeździeckiej i zabrać tam dobre konie, tak żeby powalczyć o punkty przed finałem.” – mówił Mściwoj Kiecoń. 

Liderem został dzisiejszy zwycięzca, druga jest Daria Kobiernik, a trzeci Jarosław Skrzyczyński. 

W konkursie finałowym Rundy Srebrnej w rozgrywce walczyło 13 par. Najszybszy przejazd należał do Dawida Skiby na utalentowanym 8-letnim La Vulkano L, który wyprzedził rywali o ponad dwie sekundy. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński na For Passion, a na trzecim – Szymon Stasiak na Digisport Contango. Dzisiejszym zwycięstwem reprezentant KJ Agro-Handel Śrem objął prowadzenie w tabeli kategorii Srebrnej Polskiej Ligi Jeździeckiej. 

W finale Rundy Brązowej triumfowała amazonka debiutująca na poziomie 125 cm – Klaudia Kostrzewska z SJ Baborówko, która dosiadała klaczy Emica. Miejsce drugie zajęła Dominika Henzel na Quentchen Gluck 5, a trzecie Robert Ratajczak na Jolly Jumper B. W tej kategorii w tabeli PLJ prowadzą ex aequo Zuzanna Prymek oradz dzisiejsza zwyciężczyni.

 

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image