Aktualności

Już w ten weekend drugi etap eliminacji PLJ 2020

Już w piątek rusza drugi etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej. Tym razem zawodnicy spotkają się na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy. 

kj agrohandel srem olsza

Do zawodów ogólnopolskich i towarzyszących im ZR zgłoszonych zostało ponad 270 koni. Wystartują, między innymi: Jarosław Skrzyczyński, Mściwoj Kiecoń, Wojciech Dahlke, Mateusz Tyszko, Dawid Skiba, a także liderka tabeli kategorii Złotej PLJ – Daria Kobiernik. Przy nieobecności znajdujących się na pierwszym miejscu w tabeli DPP zawodników KJ SO Łąck przed szansą na objęcie prowadzenia w rankingu Drużynowego Pucharu Polski stanie ekipa gospodarzy w zielonych frakach. Bardzo możliwe, że o dobry wynik będzie też chciała powalczyć drużyna Kraju Jumping Team, która w zeszłym roku uplasowała się w klasyfikacji końcowej na miejscu trzecim. 

Pula nagród całych zawodów wyniesie 45 000 złotych, z czego 15 500 przypada na konkurs Grand Prix. Drużynowy Puchar Polski odbędzie się w piątek. Finałowe konkursy rund Brązowej, Srebrnej i Złotej rozegrane zostaną w niedzielę. 

 

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image