Aktualności

Hipodrom Sopot

W ramach rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej w pierwszy weeekend lipca zaplanowane są zawody w sopockim Hipodromie. Przybliżamy Państwu profil tego wspaniałego obiektu: 

Sopocki Hipodrom tętni życiem prze cały rok. Są tutaj organizowane zawody różnych dyscyplin: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Latem zaś na dwa weekendy do Sopotu powracają wyścigi konne. 

W 2013 roku zakończyła się rewitalizacja kompleksu stajni i krytej ujeżdżalni, która jest dziś największą halą jeździecką w Polsce. Pozwoliło to na stopniowe rozszerzenie działalności ośrodka – obecnie działa tu dziewięć szkółek jeździeckich, prowadzona jest hipoterapia, Hipodrom dysponuje też nowoczesnym hotelem dla koni. To tutaj od wielu lat odbywają się zawody CSIO, które w 2015 roku zyskały najwyższą światową rangę 5*. W 2018 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka po raz kolejny wyróżniła sopocki ośrodek, zaliczając rozgrywany tutaj konkurs Pucharu Narodów Longines FEI Jumping Nations Cup do pierwszej dywizji europejskiej. 

dla zawodnikow gora

 

Hipodrom Sopot to ponad sto lat tradycji, doskonałe położenie w centrum miasta oraz nowoczesne stajnie i infrastruktura. To także ludzie, których ogromne doświadczenie i wiedza pozwalają na organizację zawodów jeździeckich  na najwyższym światowym poziomie.

W sopockim Hipodromie mamy nadzieję spotkać się z Państwem w pierwszy weekend lipca 3-5 lipca 2020.   

 

dla zawodnikow gora

 

 

Sponsorzy Polskiej Ligi Jeździeckiej

Sponsor strategiczny

Image