baner zlota 390

baner srebrna 390

baner brazowa 390

 DSC04660

Zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego w głównej kategorii oraz pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym klubu Agro Handel Śrem zakończyły się rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019.

W konkursie Grand Prix – finale kategorii Złotej PLJ - do rozgrywki zakwalifikowało się pięć par. Po szybkich i bezbłędnych przejazdach triumfował Jarosław Skrzyczyński. Zajął pierwsze miejsce na Jerico, a trzecie na Just Riding California BS. Drugi był dziś Krzysztof Ludwiczak (nie liczący się do finału ligi) na koniu Diaroubet. Podium całej klasyfikacji kategorii Złotej należało do zawodników KJ Agro-Handel Śrem. Liderem pozostał Skrzyczyński, który z Olszy wyjedzie samochodem Toyota. Na miejscu drugim uplasował się Mściwoj Kiecoń, a na trzecim – Dawid Skiba. Tym samym Jarosław Skrzyczyński, czterokrotny mistrz Polski, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski i wielokrotny triumfator rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po czwartą koronę polskich skoków przez przeszkody – zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii Polskiej Ligi Jeździeckiej.

„Co tu dużo mówić – ostatnie tygodnie nie były dla mnie szczęśliwe, także cieszę się tym bardziej, bo zła passa została przełamana. Konie skakały bardzo dobrze, a organizacja w Olszy jak zawsze stała na wysokim poziomie.” – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Cały ranking TUTAJ

W finałowych zmaganiach rundy Srebrnej najlepszy był Arkadiusz Fimmel na Benefisie, a drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na koniu Greatest. Trzecia była Daria Kobiernik na Venus, ale nawet ten wynik nie pozwolił jej na zwycięstwo w całej klasyfikacji rundy. Główną nagrodę – samochód marki Toyota – wywalczył Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem. Na miejscu drugim całego rankingu uplasowała się Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko), a trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński.

Cały ranking TUTAJ

W konkursie finałowym rundy Brązowej zwyciężyła Karolina Godoś na Cosa Che. Druga była Michalina Krzyżyńska na Cristiano, a trzeci – Szymon Tęcza na Chacco Blue AS L. Dzisiejszym zwycięstwem amazonka KJ Royal Opole zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli całej rundy, i odebrała nagrodę główną w postaci skutera Junak. W końcowej klasyfikacji miejsce drugie zajęła Anna Białas z KJ Infernal Team, a trzecie – reprezentant KJ Agro-Handel Śrem Szymon Tęcza.

Cały ranking TUTAJ

Zarówno cały cykl, jak i sam finał można uznać za sukces organizacyjny tych stworzonych przez PZJ cyklicznych rozgrywek sezonu otwartego. W mijającym sezonie, jak i rok wcześnie, organizatorem i koordynatorem PLJ był Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem.

„Dziękuję wszystkim zawodnikom, jak i poszczególnym organizatorom etapów: Lotar Biskupiec, SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, Stajni Przybylscy Biały Las, ZKS Drzonków oraz JKS U Robsonów. Bez ich zaangażowania nie byłoby tej imprezy.” – powiedział przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ - Jan Ludwiczak.

 

Fot. Asia Bręklewicz

Organizatorzy - Miejsca

PLJ

Olsza

PLJ

Biskupiec

PLJ

Bogusławice

PLJ

Michałowice

 
PLJ

Biały Las

PLJ

Dąbrówka Mała

PLJ

Zielona Góra

 
 

Patronaty

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki

www.msit.gov.pl

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

Partnerzy

PLJ

Toyota Ukleja

www.toyota-ukleja.pl

PLJ

Hotel Rodan

www.hotel-rodan.pl

PLJ

Pro-Linen

www.pro-linen.pl

PLJ

Cryogas

www.cryogas.pl

 
PLJ

Plus dla biznesu

www.plus.pl/b2b

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

 
PLJ

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

www.unia.srem.com.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl