baner zlota 390

baner srebrna 390

baner brazowa 390

111

Zakończył się pierwszy dzień finałowych zawodów Polskiej Ligi Jeździeckiej. W jednej z kategorii nastąpiła zmiana na pozycji lidera.

Dziś odbyły się dwa konkursy zaliczane do PLJ: rundy Brązowej oraz Srebrnej. W tej pierwszej rywalizacji, na poziomie 125 cm, najlepsza była dziś Aleksandra Osuch (KJ Podkowa Gruszczyn) na Crown du Buisson Z. Dwa kolejne miejsca należały do amazonki KJ Royal Opole, Karoliny Godoś (na zdjęciu), odpowiednio na koniach Cosa Che oraz Catoki Son. Tym samym zawodniczka objęła prowadzenie w tabeli kategorii Brązowej. Drugą pozycję zajmuje Anna Białas z KJ Infernal Team, która w dzisiejszym konkursie była czwarta. Tym samym amazonki zepchnęły dotychczasowego lidera – Szymona Tęczę (KJ Agro-Handel Śrem) – na miejsce trzecie.

Lider kategorii Srebrnej pozostaje bez zmian. Nadal jest nim zawodnik KJ Agro-Handel Śrem – Dawid Skiba. Jednak zwyciężczyni dzisiejszego konkursu zaliczanego do PLJ, Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko), zajmując drugą pozycję, zmniejszyła swoją stratę do prowadzącego. Teraz dzieli ich tylko 16 punktów, co oznacza, że w niedzielnym finale walka będzie zacięta. Na trzecią pozycję awansował Jarosław Skrzyczyński, który w dzisiejszej rywalizacji był drugi.

Konkurs rundy Złotej, dziś nie zaliczany do PLJ, wygrał Jarosław Skrzyczyński na Just Riding California BS. Drugi był Krzysztof Ludwiczak na koniu Diaroubet, a trzeci – Arkadiusz Fimmel na Benefisie. Punkty rankingowe zawodnicy będą zbierać jutro, w konkursie zwykłym na punkty i czas, który odbędzie się około godziny 16:30. Wcześniej, około 14:30, finał Drużynowego Pucharu Polski. Wystartują w nim cztery najlepsze w tabeli drużyny: Agro-Handel Śrem, KJ Trachy Sośnicowice, Kraju Jumping Team oraz KJ Infernal Team. Wielki finał kategorii Brązowej, Srebrnej i Złotej w niedzielę. Te trzy ostatnie konkursy będzie można oglądać na żywo w PLJ TV.

Więcej informacji o imprezie, szczegółowy program, wyniki, rankingi, transmisje na żywo na: www.plj.pzj.pl

Fot. Asia Bręklewicz

Organizatorzy - Miejsca

PLJ

Olsza

PLJ

Biskupiec

PLJ

Bogusławice

PLJ

Michałowice

 
PLJ

Biały Las

PLJ

Dąbrówka Mała

PLJ

Zielona Góra

 
 

Patronaty

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki

www.msit.gov.pl

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

Partnerzy

PLJ

Toyota Ukleja

www.toyota-ukleja.pl

PLJ

Hotel Rodan

www.hotel-rodan.pl

PLJ

Pro-Linen

www.pro-linen.pl

PLJ

Cryogas

www.cryogas.pl

 
PLJ

Plus dla biznesu

www.plus.pl/b2b

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

 
PLJ

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

www.unia.srem.com.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl